Provence’in alışılmış destinasyonlarının dışına çıkın. Ve benzeriz köylerini keşfedin. Tüm sahil hattını dolaşan trenle tamamına ulaşım sağlayabileceğiniz bu rota size unutulmaz bir deneyim sağlayacak. Parfüm üretiminin merkezi niteliğindeki bu köylerde hazırlanan kokular, büyük markalar aracılığı ile dünya ile buluşuyor.

Eze

Eze’de parfüm müzesi kesinlikle görülmeye değer. Müzeyi bir tur eşliğinde gezmek mümkün. Tur sonunda hiçbir yerde edinemeyeceğiniz bilgilerle müzeden ayrılıyor olacaksınız. Ayrıca denemek isteyenler için burada bir parfüm atölyesine katılma fırsatı da var. Müzede satılan kokular eşsiz ve birçok büyük firma tarafından satın alınıp “exclusive” kategorisindeki raflarda yerini alıyor.

Beaulieu sur La Mer

Adının anlamının tam karşılığı olan deniz kenarındaki güzel bir sahil kasabası. Mükemmel plajlarıyla es geçilmemesi gereken bir konum. Burada denize girdikten sonra keyifli bir yürüyüş ile rengarenk evleri görmek de mümkün. 

Fragonard

Burada manzara karşısında sıralanmış birbirinden keyifli kafelerden birini seçmekte çok zorlanacaksınız. Başka hiçbir yerde bulamayacağınız eşsiz parçalarla buluşabileceğiniz butikten alışveriş yapmayı da ihmal etmeyin. İsmini köyden alan butiğin Provence’da birçok şubesi bulunuyor olsa da kuşkusuz Fragonard’daki en özeli.

Grasse

Grasse, çok özel bir lokasyon. Yemyeşil bir köy. Sokakları, lavanta tarlaları, bitişik nizam evleri ile tam bir Fransız köyü. Grasse’ın büyüleyici atmosferini solumadan Provence’dan dönerseniz pişman olursunuz.

Antibes

Sanat dolu bir Güney köyü. Uçsuz bucaksız bir sahil. Dar sokaklarıyla Yunan Adalarını anımsatan köy, mimarisi ile büyüleyici bir görsel şölen sunuyor. Burada ziyaret edilecek çok sayıda müze ve galeri bulunuyor. Roma mirasının yanı sıra Picasso ve Yves Klein gibi sanatçıların çağdaş eserleri sanatseverlerle buluşuyor.