Bir otel düşünün şehrin kalbinde yer alıyor. Ve tüm bunları içinde barındırdığı yetmezmiş gibi içerisindeki her duvarda karşılaşabileceğiniz sanat eserleri barındırıyor. The Artisan İstanbul Hotel’den bahsediyorum. Gümüşsuyu’ndaki eşsiz konumu ve yapısı ile etkilenmemek mümkün değil. Otelin genel müdürü Bozkurt Atabek ile otel hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

The Artisan İstanbul olarak bahar ve yaz sezonuna nasıl hazırlandınız?  

The Artisan İstanbul MGallery olarak bahar ve yaz sezonu için hazırlıklarımızı tamamladık. Misafirlerimizin keyifli bir konaklama deneyimi yaşayabilmeleri için otelimizin tüm birimleriyle birlikte detaylı bir bakım sürecini de devam ettiriyoruz. Öncelikle, bahar ve yaz aylarında artan talebe karşılık verebilmek adına tüm ekibimizi eksiksiz bir şekilde hazırlıyoruz. Personelimizi sezon öncesinde eğitimlerine özen göstererek en son konaklama trendleri ve müşteri beklentileri hakkında bilgilendiriyoruz. Ayrıca, otelimizin sunduğu hizmetleri ve imkanları gözden geçiriyor, müşterilerimizin taleplerine uygun yenilikler yapıyoruz. Son olarak, tüm bu hazırlıklarımızın yanı sıra “Güvenli Turizm” önlemlerine de büyük önem veriyoruz. Misafirlerimizin ve personelimizin sağlığı ve güvenliği en öncelikli konumuz olduğundan, ilgili tüm kurallara ve yönergelere uygun şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz.

Beyoğlu son zamanlarda oldukça hareketli. Siz bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz? 

Evet, tarihi Beyoğlu son yıllarda oldukça hareketli bir bölge haline geldi. Özellikle İstiklal Caddesi’nde yer alan restoranlar, barlar, kafeler ve mağazalar sayesinde bölge turistler ve yerli halk tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Biz de The Artisan İstanbul MGallery olarak bu hareketlilikten olumlu yönde etkileniyoruz. Otelimiz, Beyoğlu’nun merkezi konumu sayesinde misafirlerimiz için ideal bir noktada bulunuyor. Bu nedenle turistler, İstanbul’a gelirken Beyoğlu’nu ziyaret etmek istediklerinde otelimizi öncelikli tercihleri arasına alıyorlar. Ayrıca, Beyoğlu’nun hareketli atmosferi sayesinde biz de otelimizde farklı etkinlikler düzenleyebiliyoruz. Örneğin restoranımızda canlı müzik performansları, kokteyl partileri ve özel davetler düzenliyoruz. Bu etkinlikler, otelimizin hizmetlerini tanıtmamıza ve konuklarımızın otelimizde daha keyifli ve eğlenceli vakit geçirmelerine yardımcı oluyor.

The Artisan İstanbul olarak iki sene boyunca harika iki sergiye ev sahipliği yaptınız. Bu sene de benzer bir sanat projesi planlarınız arasında var mı?

Evet, konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor ve yakın zamanda duyurusunu yapacağımız yeni sanat projelerimiz için heyecanlıyız. The Artisan İstanbul olarak gerçekleştirdiğimiz sergilerin başarısı bizi çok mutlu etti. Bu yıl da sanatı ve sanatçıları desteklemeye devam edeceğiz ve birbirinden özel sanat projelerine ev sahipliği yapacağız.

The Artisan İstanbul’da kaç adet sanat eseri bulunuyor?

Otelimizin genel alanlarına yayılmış 68 yerleşik sanat eserimizin yanı sıra tüm odalarda yer alan orijinal sanat eserleri, misafirlerimize devamlı olarak sanatla iç içe olma imkanı sağlıyor.

30 yıldan fazla otelcilik tecrübeniz bulunuyor. Buna dayanarak luxury segmentteki bir otelin iyi ve sürdürülebilir bir misafir modeline sahip olabilmesinin en önemli sırrı sizce nedir?

Bir lüks otelin iyi ve sürdürülebilir bir misafir modeline sahip olabilmesi için birkaç önemli faktör var. Öncelikle, misafir memnuniyeti her zaman önceliğimiz olmalı. Misafirlerimizin ihtiyaçlarını anlamak ve onlara kaliteli bir hizmet sunmak için çalışıyoruz. İkinci olarak, personel eğitimi son derece önemli. Personelimizin yüksek kaliteli hizmet sunması için sürekli eğitim almaları gerekiyor Ayrıca, sürdürülebilirlik bizim için çok önemli. Çevre dostu uygulamaları benimsiyor ve sürdürülebilir işletme modeline uygun hareket ediyoruz. Son olarak, her zaman yenilikçi ve yaratıcı olmak için çaba gösteriyoruz. Misafirlerimizin beklentilerini aşmak ve unutulmaz bir deneyim sunmak için sürekli olarak kendimizi geliştiriyoruz. Tüm bu faktörler birleştiğinde, sürdürülebilir bir misafir modeline sahip olan başarılı bir lüks otel olabiliriz.

Accor gibi global bir marka çatısı altında olmak nasıl bir fark yaratıyor?

Accor gibi global bir marka çatısı altında olmak, The Artisan İstanbul’u tüm dünyaya tanıtmamıza ve Accor’un tecrübesinden faydalanarak işimizi daha iyi yönetmemize olanak tanıyor. Ayrıca, Accor’un kalite standartlarına uyumlu olarak hizmet veriyoruz ve misafirlerimizin dünya genelindeki Accor otellerinde aynı kaliteyi bulmalarını sağlıyoruz.