Sanat ile iç içe olan The Stay Boulevard Nişantaşı, şimdi sanat severleri en kapsamlı sanat organizasyonu olan Kau Wela ile buluşturuyor. 15 global sanatçının farklı teknilklerle hayata geçirdiği 45 eserin yer aldığı sergi yaz sonuna kadar otelde sergilenecek.

Renko London organizasyonu olan ve Renk Erbil küratörlüğünde sanat severlerle buluşan sergide, Devrim Erbil, Emin Çizenel, Sakit Mammadov, Ali Atmaca, Bahri Geno, Çetin Erokay, Çiğdem Erbil, Joanna Gilbert, Yiğit Yazıcı, Nedim Nazerali, Barış Sarıbaş, Darko Mesek, Kinnari Saraiya, Ayşen Karakaya ve Renk Erbil’in yaz kavramı etrafında şekillenen eserleri yer alıyor.

Yılın her ayı aynı mevsiminin yaşandığı Hawaii’de yaz anlamını taşıyan Kau Wela’dan ismini alan proje; ilhamını yılın en güzel anılarına ev sahipliği yapan tatlı ama bir o kadar da kısa yaz mevsiminden alıyor.

Serginin açılışında konuşma yapan ‘Kau Wela’nın küratörü Renk Erbil, “Hayatımızı en iyi şekilde yaşamak için beklediğimiz yazı yansıtan karma bir sergi hazırladık. Fark yaratan bir yaza, Kau Wela’ya hoşgeldiniz. İçimizdeki yaratıcılık duygusunu uyandıralım ve enerji toplayarak değişimi kabul edelim” dedi.