Yeni sezona merhaba demeye hazırlanan Borusan sanat, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Borusan Quartet, Cumhuriyet’in 100. yılına özel etkinlikler hazırlıyor. Etkinlik kapsamında seslenişler, dopdolu bir konser programı, yıldız solistler ve konuk şefler müzikseverleri bekliyor olacak. 

Dünya çapında ün kazanmış konukların ağırlanacağı konserlere ek olarak 100. Yıla özel dinletiler de seyirci ile buluşacak. Ayrıca BİFO, Junior konseri ile dopdolu bir ajanda ile karşımıza çıkıyor. Bu konser senfonik müziği çocuklarla buluşturması ile büyük bir öneme sahip.

Borusan Sanat Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılına özel Türk bestecileri desteklemek adına üç besteci ile anlaştı. 12 Ekim’de gerçekleşecek konserde Fazıl Say’ın bestelediği 6. Senfoni seslendirilecek. 9 Mayıs konserinde Zeynep Gedizlioğlu’nun eseri dünya prömiyeri gerçekleşecek. Son olarak 23 Ekim’de ise Cem Oslu’nun eserinin prömiyeri Borusan Quartet ile izleyicilerle buluşacak. 2 Kasım tarihinde BİFO onursal şefi Gürer Aykal yönetiminde Cumhuriyet’in ilk kuşak bestecilerinden Ahmed Adnan Saygun’un Yunus Emre Oratoryosu’nu seslendiriliyor olacak.