Bayramı Ege’nin incisi İzmir’in küçük tatil kasabası Çeşme’de geçirmek isteyenlerdenseniz, bizim de favorimiz olan Çeşme’nin müdavimi olunası ve bir o kadar yeni mekanlarını sizlere ufak bir tavsiye olarak bırakıyoruz.

Momo Dalyan

Hacımemiş’te başlayan Momo, geçtiğimiz yıllarda plaj konsepti ile Dalyan’a geçiş yapmıştı. Son yıllarda adından sıkça söz ettiren Momo’da da eğlence anlayışı, hizmet ve lezzetler birbirini tamamlar şekilde. Yani yüzde yüz eğlencenin yanında eşsiz kokteylleri ve yemekleri ile de Dalyan’ın eşsiz denizinin tadını çıkaracaksınız.

Esnaf Alaçatı

Playa Tropical

Çeşme’nin belki de en yenisi diyebileceğimiz bir mekan, Playa Tropical. Altınkum’un eşsiz denizi, iyi yemek ve yaz boyunca eğlencenin nabzını tutacak DJ’leri ile bu yazın Çeşme’deki en merak uyandıran mekanı oluyor. Hakan Dalokay’ın seneler önce Türkiye’nin ilk beach club konsepti Fly-Inn’i bize kazandırdıktan sonra şimdi de oğlu Vedat Ali Dalokay yeni bir konsept ile karşımıza çıkıyor.

Amavi

Çeşme’nin belki de en Fine Dine restoranı diyebileceğimiz nitelikte olanı tabii ki Amavi, Can Aras’ın deniz mahsullerini yorumlayışı ve şarap seçkisini denemeniz mutlaka önerilir. Arka bahçesindeki DJ müziği ile de yemek deneyiminizden sonra Amavi’nin barından çıkan eşsiz kokteyller eşlik edecektir.

Momo Dalyan

Esnaf Alaçatı

Alaçatı’da başlayan eğlence bu sezonda kaldığı yerden Alaçatı’da devam ediyor. Feyzan Cihan ve Atilla Bingöl’ün sahibi olduğu Esnaf, yemekleri, mezeleri ve kokteylleri ile sadece eğlence ile sınırlı kalmıyor. Size kusursuz hizmet, lezzetli yemek ve yüzde yüz eğlence sunuyor. Gecenin sonuna doğru kendinizi barın üstünde bulabilme olasılığınız yüksek.

Amavi

Ortaya Mahsul

Alaçatı’da müdavimi olduğumuz Ortaya, geçtiğimiz yıl itibariyle Ortaya Mahsul adında sadece deniz mahsullerinden oluşan bir menü ile deniz kenarında yeni bir konsept ile karşımıza çıktı. Mezeleri ile çok iddialı olan restoranın müzik listesi ile de dost sohbetleriniz hiç bitmesin istiyorsunuz.