Nocturne, Sonbahar – Kış 22/23 koleksiyonunun tanıtımı kapsamında lüks otomobil markası Porsche ile lokal bir iş birliği yaparak, tamamen doğa dostu bir ürün gönderimi sürecinin dünya genelinde öncülüğünü üstlendi. 

Modada sürdürülebilirliğin ilk kuralının, bilinçli tüketim anlayışını benimsemek ve sadece uzun yıllar giyilebilecek kıyafetlere yönelmek olduğu düşüncesiyle Nocturne; Sonbahar – Kış 22/23 sezonunda marka dostlarına yeni koleksiyonundan ürün gönderimi yapmak yerine, diledikleri tasarımı ihtiyaçları doğrultusunda bizzat seçebilecekleri bir QR kod iletti. Süreci her bakımdan çevre dostu hale getirmek ve karbon ayak izini sıfıra indirmek içinse ürünlerin bulunduğu dijital platforma yönlendirme sağlayan QR kod kartı, Porsche’nin tamamen elektrikli spor otomobili Taycan 4 Cross Turismo ile kişilere teslim edildi.

Link üzerinden seçimlerin yapılmasının ardından, paketler yine Porsche Taycan 4 Cross Turismo ile adreslerine ulaştırıldı. Bu projeyle Nocturne ve Porsche Türkiye, dünyada bir ilki gerçekleştirerek moda dünyasındaki “gifting” sürecine sürdürülebilir bir boyut getirdi.