Lizbon’un Feira da Ladra’da bölgesinde bulunan Listambul, Türk ve Portekiz yani Akdeniz mutfağının lezzetleri ile yeme içme sektörüne farklı bir boyut katıyor. Celine Serter ve Ege Vural tarafından yönetilen restoran, geçmişten günümüze mutfak geleneklerini çağdaş lezzetler ile harmanlıyor. Restoranın marka tasarımı ve illüstrasyonları sanatçı Beril Ateş tarafından yapılmış. Ve bu size eşsiz yemek deneyimin yanında unutulmaz bir görsel şölen de sunuyor.

Casa Dell’Arte Club House ile aynı binada olan Listambul sadece yemekleri ile değil bulunduğu bina ve konumu ile de tam bir deneyim sunuyor. Lizbon’un en güzel 10 azulejos dış cephesi arasında yer alan binanın gururla sergilediği görkemli azulejoların güzelliğini ve Büyükkuşoğlu Koleksiyonundan birbirinden etkileyici parçaları keşfetme fırsatı bulacaksınız. Geçmişi 1783 yılına kadar uzanan bir sarayda yer alan Casa Dell’Arte Club House’in kendine özgü cazibesi her köşesinde hissediliyor.

Restoran adını ‘Lizbon’ ve ‘İstanbul’ kelimelerinin birleşiminden alan ‘Listambul’, şaşırtıcı biçimde benzer ruhlara sahip iki şehir arasındaki ahengi özetliyor. Her iki kültürün sıcaklığını, misafirperverliğini ve estetiğini kucaklayan Listambul, bu iki zengin kültürün ortak bir hikâyeyi resmettiği bir tuvale dönüşüyor. Celine ve Ege, farklı kültürlerin lezzetlerini mükemmel bir şekilde kaynaştıran bir menü ile karşımıza çıkıyor. İstanbul sokaklarının eşsiz atmosferini yakalayan ‘Balık Ekmek’ ve modern ‘Humus & Midye’ gibi imza yemekler eşsiz bir yemek deneyiminin başlangıcı oluyor. Ege Vural’ın babaannesinin tarifi olan ve çok sevdiği “Kuru Patlıcan Dolma”, mutfaklarına ilham veren köklü geleneklerin bir imzası olarak menüdeki yerini alıyor. “Karides Söğüş ve Piyaz” ise Akdeniz klasiklerini yeniden hayal etme konusundaki yeteneklerini ortaya koyuyor.