Yaz mevsimi deyince popüler adaların başında gelen Kos, ünlü plajlara ve restoranlara ev sahipliği yapıyor. Hipokrat’ın adası olarak bilinen Kos, Global restoranlar dışında Yunan ve Akdeniz kökenli zengin gastronomi geleneklerini de sürdürmekte. Türkiye’nin popüler tatil kıyısı Bodrum’dan deniz yolculuğu ile bir saatte ulaşacağınız Kos adası görünenden çok daha yakın ve keşfedilmeye değer.

Farklı bir otel, bambaşka bir deneyim

Kos’un gözde otellerinden Albergo Gelsomino deniz kenarında büyüleyici lokasyonunun yanı sıra ödüllü restoranıyla da misafirlerine unutulmaz bir deneyim sunuyor. Lüks odaları, denize sıfır lokasyonu, gurme lezzetleri ile otel adanın bir numarası olmaya aday. 1927’de yapılan ve yakın tarihte restore edilen otel binası, Albergo Gelsomino zengin ve renkli tarihiyle bizi büyülüyor. 

Nick The Fisher Man’de akşam yemeği 

Adaya ayak basan herkesin merak ettiği, sadece şanslı olanların rezervasyon bulabildiği bu restoranda yer bulma ihtimaliniz epey düşük. Deniz kenarında klasik Yunan restoranı görünümünde fakat lezzetler oldukça farklı füzyon mutfağına göz kırpıyor. Adanın kendine özgü ve yerel üreticiden alınan şarapları tatmanız da mümkün. Restoranın enfes tatlarının yanı sıra Türkçe bilen, oldukça samimi ve güler yüzlü çalışanlar ise mekanın bir diğer artısı.

Şarap tadımı 

Gün batımında adanın keyfini çıkarmak isteyen misafirler için oldukça romantik bir opsiyon, şarap tadımı. Ada’da üretilen şarapları tatmak, içeriklerini öğrenmek ve dönüş yolunda adadan bir parça almak isteyenler için ideal bir yol. Hem unutulmaz bir anı edinin hem de sevdiklerinize de ada’dan bir tat ile yeniden merhaba deyin.