İtalya’nın Umbria bölgesinde küçük bir kasaba olan Lisciano Niccone’de yer alan Reschio Estate, bin yıllık bir kale, eski bir malikane ve kendini Umbria’nın bu olağanüstü köşesini korumaya adamış bir ailenin vizyonunun harmanlanmasıyla ortaya çıkıyor.

Kont ve Kontes Antonio Bolza, 1984 yılında saklı cennetlerini bulduklarında harap bir halde olan bu bölge, Bolza Ailesi’nin mimar olan oğulları Benedikt Bolza önderliğinde gerçekleşen restorasyon çalışmaları sonucunda bugünkü haline geliyor. Eşi Donna Nencia ile birlikte 5 çocuğunun doğduğu harap şatoda yaşayan ve kendini Reschio’nun restorasyonuna adayan Benedikt, bu antik harabeyi ve çevresindeki evleri uzun bir restorasyon sonucunda 36 odalı muhteşem Hotel Castello di Reschio’ya dönüştürüyor. Eski-den tütün kurutmak için kullanılan 50 adet çiftlik evinden 29’u da restore ediliyor ve bunlardan 8 tanesi villa olarak kiralanıyor.

Reschio’nun barında yer alan 1908 Steinway’de çalınan müzikler, otelin her köşesini süsleyen yağlı boya tablolar, Benedikt Bolza’nın antikacılardan topladığı eşsiz parçalar ve Nic Fiddian Green’in arazi boyunca dağılmış anıtsal heykelleri, Reschio’da olmayı tüm duyulara hitap eden muhteşem bir deneyim haline dönüştürmüş.

Ristorante Alle Scuderie’nin yüksek tavanlı, el yapımı mobilyalarla dekore edilmiş ve eski İtalya’nın ihtişamını hissettiren atmosferinde, Reschio’nun bahçelerinden toplanan organik ürünler ve zarif dokunuşlarla oluşturulan menüleri rafine bir gastronomi deneyimine davetiye çıkarıyor.

Reschio’ya ulaşmak için Perugia, Floransa, Roma, Bolonya ve Pisa’dan özel araç ile transfer hizmeti sunuluyor.