Macaristan’ın başkenti Budapeşte’deki tarihi imparatorluk sarayı “Matild Palace, A Luxury Collection Hotel, Budapest” adıyla açıldı. 

Macaristan’ın başkenti Budapeşte tarih, kültür, sanat, müzik ve gastronomi alanında son yılların en popüler tatil destinasyonlarından. Türkiye’den ağırladığı turist sayısıyla da dikkat çeken Budapeşte, her mevsim kendine özgü güzellikleriyle dünyanın farklı yerlerinden milyonlarca insanı ağırlıyor. Turizm konusunda artarak büyük bir ivme yakalayan şehir, global markaların gözdelerinden. Son olarak Budapeşte’deki tarihi imparatorluk sarayı “Matild Palace, A Luxury Collection Hotel, Budapest” adıyla açıldı ve şu anda şehrin en popüler otellerinden biri olarak yerini aldı.

Photo shoot April 11-18, 2021 Matild Palace, a Luxury Collection Hotel, Budapest – LUX BUDLC

Açıldığı günden beri büyük ilgi gören otel; global The Luxury Collection Hotel’in Macaristan’daki ilk yatırımı ve başarılı Türk şirketi Özyer Group imzalı. Turizm, inşaat, emlak, enerji, medya ve kuyumculuk alanlarında faaliyet gösteren Özyer Group, beş yıllık büyük bir restorasyon çalışmasının ardından Matild Palace projesini tamamladı ve Marriott International’ın uluslararası lüks otel zinciri The Luxury Collection Hotels & Resorts ile Macaristan pazarına giriş yaptı. 

120 yıllık saray beş yıl süren titiz bir çalışmayla 130 odalı bir otele dönüştürüldü. Matild Palace, ödüllü iç mekan tasarımcısı Maria Vafiadis ve Macaristan’ın tanınmış mimarları Péter Dajka ile Puhl Antal tarafından restore edildi. Birçoğu şehir ve Tuna Nehri manzaralı, dört metre yükseklikteki tavanlara sahip 111 zarif odası ve 19 süiti ile Matild Palace, konforlu bir konaklama deneyimi sunuyor. Ayrıca restoranları, Swan Spa’sı, spor salonu, toplantı salonları ve etkinlik alanları ile her anınızı dolu dolu geçirmenizi sağlıyor.

Otelin muhteşem tasarımı, ünlü binanın hem tarihini hem de bir buluşma noktası olma misyonunu aynı anda kucaklıyor. Matild Palace, Budapeşteliler için olduğu kadar turistler için de kalıcı, değerli anılar yaratmak üzere modern ve zarif bir ortam sunuyor. Marriott International, Lüks Markalar, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Candice D’Cruz “Matild Palace, modern olanakları ve kusursuz hizmetiyle misafirlerimize bir kraliyet sarayında konaklama fantezilerini gerçekleştirme fırsatı sunuyor. Konuklarımızı bu ilham verici şehirde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz” diyor.

Spago Budapest